DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Gelové nechty
 
                         Gelové nechty 
   

 Prirodzené nechty sú ľahko zraniteľné, často štiepavé a lámavé. Komplexným riešením problémov s nechtami je modelácia umelých nechtov, ktoré zbavia zákazníčky starosti o nechty a zvyšuje trvácnosť farebných lakov.  

                             

V súčasnosti existuje viacero spôsobov modelácie, ale najobľúbenejšia spomedzi nich sa stala MODELÁCIA GÉLOVÝCH NECHTOV. Je to systém modelácie pochádzajúci z dentálnej medicíny, patentovaný r. 1984, svetlom vytvrdzovaný plast. Gél obsahuje fotoradikály, ktoré pôsobením UV žiarenia spôsobujú vytvrdnutie gélu. Nechty držia, vyzerajú celkom prirodzene a nepoškodzujú prírodné nechty, pokiaľ sú aplikované správne s kvalitným materiálom. Trvanlivosť je pri pravidelnom dopĺňaní (zhruba 1 mesiac) neobmedzená.

                                                    

 

   Každá modelácia spočíva v základnom ošetrení nechtov a ich okolia, nalepením tipov, modelácie tzv. „C“ oblúka a ukončená masážou nechtového lôžka za pomoci špeciálneho olejčeka na výživu nechtov.

    Pri svojej práci používam predovšetkým výrobky značky  ktorej prednosti majú možnosť využívať ženy v západnej Európe už štvrťstoročie. Sú to výrobky vysokej kvality, čím sa snažím svojím klientkám zabezpečiť úplnú spokojnosť a bezpečnosť. Značka Enii-Nails vznikla r. 1986i. V nechtovom dizajne poskytuje široký sortiment produktov, ktoré dokážu pokryť rôzne požiadavky zákazníčiek. Všetky produkty sú vyrábané v belgických laboratóriách a každý produkt je až dva roky testovaný, kým je zaradený do produktového radu.

 

 Niekoľko rád a odporúčaní pre starostlivosť o gélové nechty:

1. gélové nechty si nestrihajte, necvikajte a ak ich chcete skrátiť, použite pilník (nie kovový). 

2. používajte zásadne iba bezacetónový odlakovač

3. používajte ochranné rukavice pri akýchkoľvek domácich prácach 

4. vyvarujte sa nárazom 

5. ak sa Vám necht nalomí alebo inak poškodí, objednajte sa na opravu Vašej nechtovej dizajnérke. Nerobte prácu za ňu. 

6. v žiadnom prípade si necht neprilepujte, hrozí Vám riziko infekcie neodborným zásahom

7. naučte sa používať brušká prstov (klávesnica, kufor auta a pod.) 

8. včas sa objednajte k svojej nechtovej dizajnérke. Ideálne je objednať za na doplnenie už pri prvej návšteve

9. dĺžku nechtov prispôsobte povahe Vašej práci

10. ošetrujte pokožku v okolí nechtov regeneračnými prípravkami

11. ak sa rozhodnete, že už nechcete mať gélové nechty, neodstraňujte si ich sami - môžete si bolestivo poškodiť svoje vlastné.

12. gélové nechty sa dajú bezpečne odstrániť v nechtovom štúdiu

 

                            Manikúra

 V zimnom období sa pokožka rúk, nôh a celého tela správa úplne inak ako v letných mesiacoch.V letných mesiacoch dokážeme pokožku vyživovať aj zvnútra a to hlavne prísunom vitamínov obsiahnutých v čerstvom ovocí a zelenine, v zimnom období sme ale o tieto zložky ochudobnení. A práve to sa odzrkadlí i na našej pleti, pokožke a nechtoch.

 Z praxe vieme, že prírodné nechty rastú veľmi pomaly, takže zmeny dokážeme postrehnúť až po niekoľkých mesiacoch. Spomeniem aspoň základné vitamíny, ktoré sú potrebné pre spevnenie a skvalitnenie nechtov: Vitamín A, B7, H, B2, B12, C, D, E, vápnik, mastné kyseliny, železo, horčík, bielkoviny, silikón, síra. zinok. Pokiaľ nie je možné získavať vitamíny z čerstvej stravy, máme dnes na trhu dostupné rôzne výživové doplnky stravy či už v tekutej alebo tabletovej forme.

 Starostlivosť o ruky patrí k neoddeliteľnej súčasti starostlivosti o celkový vzhľad nakoľko ruky dokážu veľa prezradiť o našom veku. Pokožka na rukách začína po štyridsiatke chabnúť a na chrbte ruky začína byť vráskavá, niekedy aj s objavovaním sa stareckých škvŕn. Keďže pokožka rúk sa s pribúdajúcim vekom stenšuje, kolagénové a elastínové vlákna sa degenerujú, je dôležité pokožku dostatočne vyživiť, aby sa zastavil proces starnutia.O prirodzené nechty sa treba starať intenzívne a cielene, aby sa dosiahol očakávaný výsledok. Ale pravidelnou návštevou u Vašej manikérky a absolvovaním kúr sa výsledok zaručene dostaví. Odmenou za to bude to, že budete mať vždy krásne a upravené nechty.

 

 A práve preto Vám ponúkam viaceré možnosti starostlivosti o Vaše nechty a ruky:

 

 SUCHÁ MANIKÚRA č. 1

                             

(použitie špeciálneho výživného olejčeka)

- vhodná pre normálne, neproblematické nechty.

 Spočíva v ošetrení kožtičky okolo nechtov, úprave tvaru a dĺžky nechtov, peelingu nechtovej platničky (raz do mesiaca), vmasírovaní špeciálneho výživného olejčeka do nechtovej platničky, preleštení a nalakovaní výživným lakom.

 

 SUCHÁ MANIKÚRA č. 2

                        

(použitie špeciálneho pilníka s obsahom vosku)

- vhodná pre normálne, neproblematické nechty.

 Spočíva v ošetrení kožtičky okolo nechtov, úprave tvaru a dĺžky nechtov, peelingu nechtovej platničky /raz do mesiaca/, použití pilníka s obsahom výživného vosku, preleštení a nalakovaní výživným lakom. Nechty ostanú krásne lesklé a chránené voskom aj niekoľko týždňov.

 

 MOKRÁ MANIKÚRA

                                 

- vhodná pri problematických kožtičkách okolo nechtov

 Pôsobením teplého roztoku dochádza k zmäkčeniu a vyživeniu kožtičiek okolo nechtov, ktoré sa následne ošetria a aplikuje sa postup suchej manikúry podľa výberu (Manikúra č.1, Manikúra č.2).

 

  TEPLÁ VÝŽIVNÁ MANIKÚRA

                 

- vhodná predovšetkým pri štiepavých a lámavých nechtoch a pri jej pravidelnom aplikovaní udržiava nechty a kožtičky zdravé

 Spočíva v použití výživného mlieka na pokožku rúk a nechtov, ktoré je zohriate v špeciálnej vaničke. Mlieko použité pri ošetrovaní je obohatené o kolagén a teplo zabezpečuje rýchlejšie prenikanie jeho bohatých zložiek do nechtov a kožtičiek. Jeho bohaté nemastné zloženie je vynikajúce pre zjemňovanie suchej a drsnej pokožky rúk a preto je tento spôsob manikúry prevádzaný spolu s masážou rúk a predlaktia.

 

 100% STAROSTLIVOSŤ O RUKY

                         

- starostlivosť o pokožku rúk

 Aby sa aj Vaše ruky cítili oddýchnuté a dokonale vyživené, táto kúra je svojou kombináciou výrobkov tým pravým, čo môžete svojim rukám dopriať. Svojim účinkami dokázala, že jej zaslúžene patrí označenie „100% starostlivosť o ruky“.

 

 Kombináciou týchto štyroch krokov dáte pokožke na rukách všetko, čo potrebuje:

1. tonikum - vďaka obsahu Aloe Vera a harmančeka zvlhčuje pokožku 

2. peeling - ošetruje povrchovú časť pokožky rúk a podporuje regeneráciu rúk

3. maska - hydratačná starostlivosť o normálnu a suchú pokožku. Zmäkčuje pokožku a pomáha vyhladzovať pigmentové škvrny

4. suchý olej - zvláčňuje pokožku a dodáva jej zamatovo hodvábny lesk s prevenciou pred vysušením. Spomaľuje starnutie kože. Nezanecháva mastné škvrny.

 

 PARAFÍNOVÉ ZÁBALY

                

- starostlivosť o pokožku rúk

 Parafínový kúpeľ na ruky vydáva blahodarne teplo. Parafín kombinuje zdravotnícke a estetické účinky. Zmäkčuje a zjemňuje suchú a popraskanú kožu, vyhladzuje vrásky, zmierňuje problémy v prípade artritídy, artrózy a rôznych foriem reumatizmu. Parafínový zábal sa využíva aj pri degeneratívnych onemocnenia kĺbov na rukách. Pôsobí blahodarne na nervovú sústavu (na dlaniach sú nervové zakončenia buniek). Po terapii sú ruky odpočinuté, hladké, jemné a zamatovo hebké. Parafín zvyšuje prekrvenosť pokožky, nahradzuje obklady, zmäkčuje kožu.

Parafín sa nanáša pri ponorení do špeciálnej nádoby a necháva sa pôsobiť 20 min.

 

MASÁŽ RÚK

                         

- starostlivosť o pokožku rúk

 Ruky sú našim pomocníkom takmer pri každej práci a preto by sa im z času na čas mala poskytnúť chvíľka relaxácie. Masáž je zameraná na prekrvenie rúk, pomáha odstraňovať stres, napätie a navodiť pociť uvoľnenia i osvieženia. Zároveň suchej, popraskanej a ochabnutej koži pomáha stať sa hydratovanou a sviežou.

 

Na záver niekoľko rád pre starostlivosť o ruky a nechty:

1. k základným hygienickým návykom patrí umývanie rúk, je potrebné myslieť na to, že po každom umytí rúk mydlom sa vysušuje pokožka ako i nechty čo spôsobuje ich krehkosť a lámavosť. Preto treba dbať na časté použitie krémov určených na ruky a nechty

2. denným použitím vitamínového oleja určeného na ošetrenie kožtičky okolo nechtov /kutikuli/ sa zabezpečí posilnenie slabých a lámavých nechtov. Krátka, ale denná masáž povzbudzuje nechty k rastu, pretože sa pri nej zvyšuje prítok krvi do končekov prstov

3. kutikulová kožtička chráni rastové centrum nechtu a preto sa treba odnaučiť si kožtičku strihať. Pravidelným zatláčaním a spomínanou masážou s vitamínových olejom ostanú nožničky minulosťou

4. na skrátenie nechtov treba používať pilník, nie nožničky. Strihaním sa prírodný necht môže ohnúť, prípadne prasknúť.

5. na prírodné nechty je vhodné ako podkladový lak používať rôzne vitamínové laky, či spevňovače nechtov

6. pri odlakovaní používať bezacetónový odlakovač, pretože ten prírodný necht nevysušuje.

 

 

 

                           Pedikúra

Pedikúra patrí k pravidelnému ošetreniu nôh. Odporúča sa absolvovať ju aspoň raz do mesiaca. Môžete si vybrať medzi suchou pedikúrou alebo mokrou pedikúrou. Aký je rozdiel medzi týmito dvoma úkonmi?

 

  Klasická - MOKRÁ PEDIKÚRA

                 

Službe predchádza kúpeľ chodidiel s esenciálnymi olejmi alebo soľami, peeling nôh. Až pokial pokožka zmäkne, odstránia sa otlaky, kurie oká a samozrejme zhrubnutá koža. Ešte predtým je dôležité ošetriť aj nechty na nohách a okolie nechtov. Na záver sa noha nakrémuje a zapudruje (je to veľmi dôležité kvôli zvláčneniu pokožky). Na žiadosť zákazníčky môžeme úplne na záver nechty nalakovať.

 

  Medicinálna - SUCHÁ PEDIKÚRA

                

Úkon sa robí pomocou vysokootáčkového prístroja, ktorým pedikérky obrusujú zrohovatenú pokožku. Táto metóda je obľúbená aj preto, že postupne spomalí proces vytvárania hrubej pokožky a dokáže pomôcť aj pri zarastaní nechtov. Navyše je suchá pedikúra bezbolestná.

 

  WELLNESS PEDIKÚRA

            

Poskytuje nohám absolútny relax - dopomáha k tomu perličkový kúpeľ, peeling na nohy, odstránenie zhrubnutej pokožky, akupresúrna masáž a záverečná maska na chodidlá.

 

Ako sa starať a ošetrovať svoje nohy?

1. dvakrát týždenne si doprajte približne trojminútový kúpeľ 

2. nepoužívajte mydlá, ktoré vysušujú pokožku nôh 

3. každý deň si namažte chodidlá mastným krémom 

4. po kúpeli si nohy dôkladne vysušte, zabránite vzniku plesňových ochorení 

5. každý deň pravidelne cvičte, napríklad sťahujte a povoľujte prsty na nohách 

6. strážte si hmotnosť, pretože nadbytočné kilogramy zvyšujú záťaž žíl 

7. používajte pohodlnú, mäkkú a poddajnú obuv, vysoké podpätky noste len krátko 

8. nenoste zbytočne tesné ponožky, podkolienky alebo pančuchy, pretože bránia v toku krvi a spôsobujú vznik kŕčových žíl

 

   Gélové nechty predstavujú moderný spôsob ako upraviť vaše ruky do okúzľujúcej podoby. Pri využití technických možnosti dnešnej         doby môže mať krásne nechty každá dáma a to vo veľmi krátkom čase. Kvalitné a dobre nasadené gélové nechty sú navyše odolné          voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú pomerne dlhú životnosť, vyzerajú prirodzene a sú zdravotne nezávadné.

 

 

  Zdobenie gélových nechtov

 Gélové nechty sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórii. Správne zvolený tvar nechtov môže zmeniť tvar ruky, predĺžiť prsty. Nechty sa môžu zdobiť podľa ročného obdobia alebo podľa udalostí.

 

  Rady a typy

 S gélovými nechtami sa spájajú aj určité riziká. Tak ako aj vlastné nechty, aj tie gélové sa môžu pri náraze zlomiť alebo prasknúť. Ponúkame vám niekoľko rád a typov pre starostlivosť o gélové nechty.

                         

 

 Dĺžka gélových nechtov je individuálna, záleží len na vás, akú si zvolíte. Pri voľbe dĺžky prihliadajte na vaše povolanie. Gélové nechty sa odporúčajú ak sa prirodzený necht láme, štiepi či nedokáže dorásť. Gélové nechty pomáhajú spevniť slabé a lámavé prirodzené nechty. Gélový necht rastie spolu s prirodzeným, preto sa musí po 3-4 týždňoch doplniť.

 

 

                     Zdobenie gélových nechtov

                      

Gélové nechty sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórii. Dámy do 30 rokov si najčastejšie vyberajú francúzsku modeláž nechtov s rôznym zdobením. Dámy staršie volia jemné pastelové tóny. Najpopulárnejším tvarom nechtov sú rovné špičky, ale niektoré dámy volia aj nechty so špičkou zaguľatenou. Správne zvolený tvar nechtov môže zmeniť tvar ruky, predĺžiť prsty.

 

Čo sa týka zdobenia gélových nechtov, najväčší záujem je o kvetinové vzory. Nechty sa môžu zdobiť podľa ročného obdobia, podľa udalostí (ples, svadba, stužková). Zaujímavo vyzerá tzv. 3D efekt, kedy napr. kytička v nanesenom géle akoby plávala. Pri zdobení nechtov sa najčastejšie používajú rôzne trblietavé kamienky, nálepky, štrasy, farebné gély a laky.

 

Aj zdobenie nechtov podlieha aktuálnym trendom, avšak dôležité je, aby vám zvolený motív slušil, aby typovo sedel k vašej osobnosti. Pri zdobení je treba prihliadať aj na vaše postavenie a povolanie, nie vždy je vhodné nápadité zdobenie.

                                   

 

 

 

                       Gélové nechty - postup

   

Prvým krokom je odmastnenie, dezinfekcia a zdrsnenie nechtov. Po tejto príprave sú na nechty nalepené plastové tipy, ktoré sa následne prepilujú. Na nechty sa ďalej nanesie tekutina, ktorá zvyšuje priľnavosť materiálu. Na takto pripravené nechty sa nanáša prvá vrstva gélu a vytvrdí sa v UV lampe. 

 Nasleduje druhá silnejšia vrstva modelovacieho gélu. V tejto časti nanášania sa tvaruje takzvaný C-oblúk a opäť sa nechty vytvrdia v UV lampe.

 Následne sa vypiluje požadovaný tvar nechtov. Nanesie sa tretia vrstva gélu a nechty sa vytvrdia v UV lampe. Po týchto úkonoch je modeláž nechtov hotová a môže sa pristúpiť k lakovaniu, prípadne inému druhu zdobenia nechtov.

 V súčasnosti je veľa typov zdobenia gélových nechtov, ako napríklad maľovanie, akvarijný efekt, pirsing, 3D zdobenie a ďalšie.

                   

 

Na jar a v lete si pokojne nechajte nechty oživiť žiarivými veselými farbami ako napríklad žltou alebo oranžovou. Moderná je taktiež nestarnúca červená farba. Nič však nepokazíte vkusnou francúzskou manikúrou – touto klasikou stavíte na istotou.

 

 

                           Rady a typy

 Ponúkame vám niekoľko rád a typov pre starostlivosť o gélové nechty:

 

  1.  gélové nechty si nestrihajte a ani necvikajte. Ak ich chcete skrátiť, použite pilník
  2.  zásadne používajte nekovový pilník (sklenený, zafírový)
  3. na odlakovanie nechtov používajte jedine bezacetónový odlakovač
  4. navštívte vašu nechtovú dizajnérku pri nalomení alebo poškodení nechtu
  5. odlomený necht si neprilepujte, neodborným zásahom vám hrozí riziko infekcie
  6. naučte sa používať bruška prstov ( práca na počítači, otváranie dverí auta a pod.)
  7. dĺžku nechtov prispôsobte vašej práci
  8. pri domácich prácach používajte ochranné rukavice
  9. vyvarujete sa nárazom
  10. používajte regeneračné prípravky na ošetrenie pokožky v okolí nechtov
  11. ak už nechcete mať gélové nechty, neodstraňujte si ich sami (pri ich odstraňovaní si môžete poškodiť svoje vlastné). 

 

              

S gélovými nechtami sa spájajú aj určité riziká. Tak ako aj vlastné nechty, aj tie gélové sa môžu pri náraze zlomiť alebo prasknúť. Gélový necht môže navyše odpadnúť. V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť alergia na použité lepidlo, či materiál nechtu. Výnimočne sa môžu prejaviť aj zápaly. Za nevýhodu gélových nechtov môžeme považovať aj to, že tieto nechty odrastajú spolu s vlastnými nechtami a treba ich dopĺňať zhruba po 2 – 4 týždňoch.

 

 

                      Gelové nechty- História

        

História starostlivosti o nechty sa datuje do dávnej minulosti. Už v Indii pred vyše päťtisíc rokmi sa objavujú náznaky zámernej kultivácie rúk. Neskôr v osemnástom storočí v Paríži vzniká takzvaná Francúzska manikúra typická bielym zakončením nechtu, na ktorom je nanesená ďalšia vrstva priesvitného, alebo priesvitno-ružového laku.

 Hitom dnešnej doby je však modeláž gelových nechtov. Využívajúc súčasné technické možnosti môže mať dnes nádherné nechty každé dievča či žena a to vo veľmi krátkom čase a za relatívne rozumnú cenu. Kvalitné a dobre nasadené gelové nehty sú navyše odolné voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú dlhú materiálovú stálosť, vyzerajú prirodzene a sú zdravotne nezávadné.

 Samozrejme s gelovými nechtami sa spájajú aj určité riziká. Tak ako pri normálnych nechtoch sa aj gelový môže pri silnom náraze zlomiť alebo prasknúť, gelový nechet môže navyše odpadnúť, alebo sa môže vyskytnúť alergia na použité lepidlo, či samotný materiál nechtu, výnimočne sa môžu prejaviť aj zápaly. Medzi ďalšiu nespornú nevýhodu patrí aj to, že gelové nechty odrastajú spolu s prirodzeným nechtom a treba ich preto po čase vymeniť.

 Pripravili sme pre vás množstvo rád a informácií na stále rastúcej arozširujúcej sa stránke. Pozrite si postup modeláže gelových nechtov a skúste si svoje nechty vymodelovať sama doma. Ďalej sme pripravili sekciu starostlivosť o nechty - tipy a rady kde sa dozviete ako sa starať a zaobchádzať s vašimi nechtami aby vám vydržali čo najdlhšie a nepoškodili sa.

 

 

                    Starostlivosť o gelové nechty

    

 - na odlakovanie nechtov používajte výhradne bezacetónový odlakovač.

 - gelové nechty skracujeme nekovovým pilníkom (zafírovým, skleneným), nikdy ich nesmieme strihať.

 - neodstraňujte si gelové nechty, pokiaľ neviete ako na to, mohli by ste si vážne poškodiť vaše prírodné.

 - pokiaľ si nieste istá postupom, vyhľadajte radšej odborníka.

 -  v žiadnom prípade odpadnuté nechty naspäť neprilepujeme, môže vzniknúť nepríjemná infekcia

 

 

                     Gelové nechty - postup

 

Na nasledujúcom videu je približný postup, akým sú gelové nechty modelované. Podľa tohto videa získate predstavu, čo vás čaká pokiaľ podstúpite modeláž nechtov.

                                        

 

 Na videu nieje zachytené všetko, chýba tam očistenie a obrúsenie nechtov, či zatlačenie kožičky.

 Nemôžete však očakávať, že z vás jedno video spraví nechtovú designerku. Táto práca vyžaduje dlhodobé praktické skúsenosti a teoretické vedomosti, ako aj kúsok umeleckého talentu potrebného na zdobenie nechtov.

Pokiaľ sa však chcete modelovaniu nechtov skutočne venovať, existujú mnohé platené kurzy, v ktorých vás skúsená dizajnérka prevedie celým postupom a upozorní vás na najčastejšie chyby, ktoré začínajúce designery väčšinou robia.

 

 

             Cenník za modeláž gelových nechtov

 Nasledujúce ceny sú len orientačné ceny za modeláž gelových nechtov.Cena modeláže sa líši v závislosti od poskytovateľa a použitých materiálov,za normálnu cenu za nové gelové nechty sa považuje cena v intervale 15 - 30 euro. V špecializovaných luxusných salónoch sa cena môže samozrejme vyšplhať oveľa vyššie.Pred začatím procedúry odporúčame od nechtovej dizajnérky vypýtať aktuálny cenník a starostlivo si preskúmať ceny nielen za prvotnú aplikáciu nechtov, ale aj za ich následné udržiavanie a opravy. Tiež si dohodnite jasné reklamačné podmienky, ktoré by sa mali vzťahovať najmä na samovoľné odlepenie nechtu, alebo nestálosť dekorácie. Zlomený gelový nechet bude samozrejme považovaný za vašu chybu.

Cena nie vždy zodpovedá kvalite a platí to aj pri gelových nechtoch, najlepšie je pred prvou návštevou získať referenciu od niekoho, kto danú nechtovú designerku už navštívil a je s jej výsledkami práce spokojný.Väčšina profesionálnych nechtových designerok má tiež fotogalériu realizovaných prác, ktorú si môžete vyžiadať buď v “papierovej” forme priamo v salóne, prípadne v elektronickej - pomocou emailu.

 

 Ruky o Vás prezradia veľmi veľa.Preto je o ruky, tak ako o vlasy, nevyhnutná dobrá a pravidelná starostlivosť. Stačí tak málo aby Vaše nechty vyzerali elegantné a pestované.Ponúkam Vám starostlivosť o Vaše nechty. Možno Vám bude stačiť základná manikúra, základná úprava a lakovanie. Iné z Vás zase zlákajú gélové nechty, ktoré sú dnes častým doplnkom množstva žien, dievčat, slečien. Veková hranica neexistuje.

Gélové nechty sú zdravotne nezávadné, svojim vzhľadom sú takmer na nerozoznanie od Vašich vlastných nechtov a navyše sa ľahko udržiavajú.

 

 

                  Starostlivosť o umelé nechty

Odmenou za to, že budete pravidelne navštevovať Vášho nechtového technika bude to, že budete mať vždy krásne a upravené nechty. Tie si však budete musieť šetriť viac ako pred tým. Plánujte návštevu u svojho nechtového technika každé dva týždne. Váš technik Vám upresní termín a zároveň Vás objedná. 

Nerobte prácu „nechtového technika“ za neho!

Ak si zlomíte necht alebo sa Vám začína odlamovať, objednajte sa na opravu. V žiadnom prípade si nepripevňujte necht sami. Lepenie nechtu svojpomocne môže mať za následok to, že sa medzi jednotlivé vrstvy môže dostať vlhkosť, čím hrozí infekcia či plesňové ochorenie. Neobväzujte si prst, ak sa Vám zlomí necht – tým rovnako hrozí vznik vlhkosti a problémy popísané vyššie. 

Staraj sa o nechty ako o šperky a nie ako o náradie!

Používajte rukavice pri akejkoľvek domácej práci alebo záhradkárčení, pi z fľaše s vrchnákom na závit, keď zadávaš čísla na telefóne, radšej použi druhý koniec ceruzky. Ak máte francúzsku manikúru alebo nalakované nechty, prelakujte si ich vrchným lakom v priemere každý druhý deň, budú sa žiarivejšie lesknúť. Váš nechtový technik Vám poradí s určením tých pravých nechtov pre Vás. Ak ste príliš drsná so svojimi nechtami alebo máte prácu, pri ktorej sú nechty neustále zaťažované, kratšie nechty by boli pre Vás ideálne.

Staraj sa o kožu okolo nechtov, udržuj ju aplikáciami olejčeka, krému alebo mlieka na kožičku, aspoň 1 x denne.  

Vyskúšajte tento trik: Natrite si ruky krémom pred tým, ako si dáte gumené rukavice na umývanie riadu. Teplá voda Vám urýchli absorpciu krému na rukách. Kým umyjete riad, krém sa dokonale vsaje a máte jemné a ošetrené ruky.

Veľmi málo klientov zistí, že sú alergickí na nejakú zložku z určitého produktu:

Alergická reakcia je charakterizovaná sčervenaním kožičky okolo prstov, svrbením, opuchaním alebo iritáciou okolo nechta, očí či úst. Ak objavíte necht, ktorý javí známky predošlých príznakov, volajte svojho nechtového technika. Ten Vám pomôže zistiť, na ktorú zložku ste alergická a spraví kroky, ktorými predíde k opätovnej nežiadúcej reakcii. Ak je to nutné, môže Vás odporučiť kožnému lekárovi. Neignorujte príznaky, ktoré sa Vám ukazujú okolo nechtov!

Ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete, že už viac umelé nechty mať nechcete, neodstraňujte ich si ich sami!

Môže sa Vám zdať, že odstránenie nechtov je to najjednoduchšie. Opak je však pravdou, pretože strhávanie nechtov môže poškodiť Váš prirodzený necht a spôsobiť poruchy obnovenia Vášho nechtu spojené s dlhým a bolestivým procesom. Umelé nechty je možné bezpečne odstrániť, ak sú odstraňované správne Vašim nechtovým technikom.Preobjednajte sa, ak ste chorá.

 

 

                      Niekoľko Dobrých Rád

                        I. Pilníkovanie nechtov 

 Práskaniu alebo lámaniu nechtov predchádzame správnym pilníkovaním. Pilníkujeme ich vždy od kraja ku stredu. Najvhodnejšie sú zafírové pilníky, sklenené, prípadne pilníky s brusným papierom. Nechty pilníkujeme vždy suché. Nechty nikdy alebo len veľmi málo strihajte. Strihanie je tiež častou príčinou praskania.

 

                        II. Nanášanie tinktúry alebo gélu

 Prípravok na odstraňovanie kožtičky okolo nechtového lôžka, zhrubnutú kožtičku so zádermi vyhladzuje a zmäkčuje. Tinktúru nanášame vo veľmi tenkej vrstve a potom ju dôkladne vmasírujeme. Naviac veľmi príjemne vonia.

 

                        III. Zatlačovanie kožtičky

 Vhodnou pomôckou pre zatlačovanie kožtičky je napríklad palička z ružového dreva. Pracovná plocha tyčinky je hladko zaoblená a manipulácia s ňou je ľahká a bezpečná. Nechtovú kožtičku nikdy nestriháme!!!

 

                       IV. Šetrné odstraňovanie kožtičky  

 Kožtička okolo nechtového lôžka je veľmi citlivá a náchylná na zápaly. Tvoria sa nám bolestivé a nepríjemné zádery, preto už keď sa nám tieto zádery vytvoria odstraňujeme ich nožničkami nato určenými. Lôžko potom ošetríme olejčekom.  Nezabúdajme sa však chrániť a predchádzať tým samotnému vzniku bolestivých záderov a to nasledovne: pri každej práci kde používate agresívne čistiace prostriedky, či saponáty nezabudnite si dať rukavice a v zimnom období si pokožku rúk chráňte rukavicami a dobrým krémom, žiaľ čím je pokožka staršia tým viac stráca elasticitu a schopnosť hydratácie ,tak jej pomôžme a ona sa nám odvďačí  a zas v letnom období po slniečku nemôžeme uhasiť smäd našej pokožky lepšie než krémikmi avojuice.

 

                        V. Skrášlenie špičky nechtu

 Nechty upravené tzv. francúzskou manikúrou pôsobia mimoriadne čisto a pestovane. Prečnievajúce okraje nechtov podkresľujeme mäkkou bielou ceruzkou a po celej ploche nechty lakujeme bezfarebným lakom. V súčasnej dobe nie je problém zájsť do nechtového štúdia a nechať si urobiť francúzsku manikúru pomocou gélu. 

 

                        VI. Lakovanie špičiek na bielo

 Toto je ďalšia forma francúzskej manikúry. Plochu nechtov na špičkách nalakujeme dobre krycím bielym lakom, po zaschnutí odlakovacou tužkou vykorigujeme zatečený lak z lôžok a mierny oblúčik na špičke. Po zaschnutí bieleho laku nalakujeme celú plochu lakom bezfarebným alebo ružovkastým odtieňom a na povrch po zaschnutí nanesieme TOP COAT, pokiaľ patríte medzi dámy ktoré naradi čakajú je tu pre Vás prípravok na urýchlenie schnutia laku. 

 

                         VII. Nanášanie spevňujúcej vrstvy 

 Existujú laky, ktoré dokážu spevniť mäkké a lámavé nechty. Vrstva ochranného laku naviac vyrovnáva povrch a pri použití tmavého laku na spodok chráni nechty pred zafarbením. V ponuke lakov teraz možno nájsť aj radu vysoko kvalitných prípravkov, kde je rozdelenie tipu prípravku na určitý tip problému. Pretože problém je potrebné riešiť cielene, rada Nail Envy vyvinula prípravky, s ktorými si každá dáma už bude vedieť rady.

 

                                                                              A na záver - neobhrýzajte si nechty !!!  

 

 

                        Otázky a odpovede

Čo sú to gélové nechty?           Systém modelácie pochádzajúci z dentálnej medicíny, patentovaný v roku 1984, svetlom vytvrdzovaný plast. Je to                                                             modelácia ,ktorá drží, vyzerá prirodzene a nepoškodzuje prírodné nechty, pokiaľ je aplikovaná správne s kvalitným                                                         materiálom. Filozofia používať výrobky z medicíny sa ukázala ako správna – nielen v géloch ale aj pri lepidle typov.

 

Ktorá technika v

modelovaní nechtov je

najnovšia?                                  Najnovšia neznamená vždy najlepšia. Veľa nových vecí zapadne do prepadliska dejín a tvorí nevýznamnú kapitolu                                                          histórie. O úspechu rozhodujú zákazníci a slovo najnovší tak stráca rozhodovaciu vlastnosť. Podstatná je kvalita                                                              produktov a serióznosť dodávateľa. Kým sa rozhodnete, vyžiadajte si vždy referencie.

 

Ktorá technika je

najlepšia?                                  Čo je to najlepšia? Pre niekoho najvyššia kvalita, pre iného najnižšia cena, pre ďalšieho zase niečo iné.

 

Skutočne môžem nosiť

nailing ako dlho chcem?      Áno! Pretože nepoškodzuje prírodné nechty, preto ich netreba nechať „odpočívať“ a jeho trvanlivosť je pri                                                                           pravidelnom doplňovaní neobmedzená.

 

Sú gélové nechty

rovnaké?                                   Nie! Obecne využíva len rovnaký princíp polymerizácie s tým, že ich výsledok (interval doplňovania, vzhľad, vplyv na                                                           prirodzene nechty) sú často odlišné.

 

Má nechtový dizajn

budúcnosť?                              Áno! Prirodzene nechty sú ľahko zraniteľné, často štiepavé a lámavé. Modelácia nechtov zbaví zákazníka starosti o                                                         nechty a neuveriteľne zvýši trvanlivosť farebných lakov.

 

Gél – akryl (živica) – rozdiely?

            Rozdiely sú:

 

    - v technike nanášania

    - v stavbe materiálu

    - v spôsobe vytvrdnutia. Gél = obsahuje fotoradikály, ktoré vplyvom UV žiarenia spôsobia tvrdnutie gélu. Akryl = tvrdne na vzduchu odparovaním          tekutej zložky = liqidu.

     - pôsobenie primeru GÉL: obsahuje 5- 6 % kyselín ,t.j. minimálny obsah kyseliny, kyselina postupuje len do povrchu nechtovej platničky =                rozširuje povrch nechtu a viaže gél.

    - pôsobenie primeru AKRYL: je koncentrovaný 65 – 100% kyseliny.(Hodnoty primeru su uvedene z učebných podkladov na kurz v nechtovom             dizajne firmy Trosani)

 

 

             Gelové nechty pre moderné ženy

 Každá žena by si mala dať záležať na kráse svojich nechtov. Nie je to jednoduché, lámanie, alebo každodenná námaha v práci dávajú prirodzeným nechtom zabrať. Naštastie, existujú umelé gélové nechty, ktoré sú pevnejšie a majú prirodzený tvar. Modeláž gélového nechtu nie je ľahká, preto sme pripravili postup pre gélové nechty. V 10 krokoch zistíte ako sa robia gelové nechty.

 Pre tvorbu gélových nechtov je nevyhnutná UV lampa. Čo to vlastne je a ktorú si vybrať? Dozviete sa na stránke venovanej UV lampám.

 

 

Extravagancia vs. klasika

 Zaručene najatraktívnejšou farbou na nechty je jasná krvavá červená. Za umenie v nechtovom dizajne sa stále považujú obľúbené farebné ornamenty, pôvabné žiarivé flitre a  kamienky vsadené na špičke nechta. Čím rozhodne zaujmete sú nápadné tigrované a zebrie motívy. Záleží len na vás, či máte na safari odvahu.

                                                         Prejdite na výber článkov o gélových nechtoch.

 

 

Ako sa robia gélové nechty (postup)

 Gélové nechty sú veľmi populárne, ale ich príprava nie je úplne jednoduchá. Tento postup prípravy gélových nechtov vám uľahčí prácu. Prečítajte si nasledujúcich 10 krokov a na konci si celý návod zopakujte názorným videom.

1.Zo všetkého najpv upravte vaše nechty: odstráňte prebytočnú kožičku, odmastite ich a zdrsnite povrch nechtov.

 

 

2.Nalepte na nechty plastové tipy.

3.Skráťte tipy na požadovanú dĺžku pomocou gilotínky.

4.Opatrne opilujte prechod medzi tipom a prírodným nechtom.

5.Upravte pilníkom nechtový tip do požadovanej dĺžky a šírky.

6.Necht je pripravený na nanášanie prvej vrstvy gélu, ktorá sa nechá vytvrdiť v UV lampe na 1 až 2 minúty.

7.Podľa potreby sa nanášajú ďalšie 2 až 3 vrstvy gelu. Každá sa nechá vytvrdiť v UV lampe na 1 až 2 minúty. Poslednú vrstvu nechajte vytvrdiť v UV lampe na 3 minúty.

8.Očistite nechty a vypilujte konečný tvar nechtov (C-oblúk) a dôkladne ich oprášte.

9.Modeláž gélových nechtov je teda hotová.

 

 

10.Teraz môžete nechty nazdobiť a nalakovať

 

 

         Praktická videoukážka - kompletný postup v 5 minútach

                        

 

 

Zdobenie gélových nechtov

 Zdobenie nechtov nie je náročné, môžete to skúsiť aj samé. Veľa záleží na dobrých štetcoch. Buď si kúpte sadu štetcov, ktoré majú rôznu dĺžku vlasu, alebo ak máte starší štetec, tak ho obstrihajte tak, aby tam ostal len jeden dva chĺpky. Alebo vezmite špendlík, no pozor, ten môže v laku nechávať ryhy. Na zdobenie použite farebné gély, akrylové farby či kamienky.

 

Jednoduchý postup je dať si podkladový lak, do ktorého urobíte tri bodky pri sebe. Dajte pozor, aby sa nespojili. Ak máte tri bodky, dajte medzi ne ešte jednu bodku, ale inej farby a potom to štetcom spojte zo stretnej bodky do ostatných. Maľujte rýchlo, lebo ak zaschne podkladový lak, tak to musíte celé zotrieť. Hlavne veľa experimentujte a prídete aj na iné vzdory zdobenia gélových nechtov. Záleží len na vašej fantázii. Inšpirujte fotkami nižšie alebo v našej fotogalérii gélových nechtov!

     

 

 

 

                                      Videá o zdobení nechtov

 

Video o zdobení nechtov v angličtine:

                                           

 

 Príklady Nail Art designu:

                                           

 

 

                  UV lampy na gélové nechty

 UV lampa je nevyhnutná súčasť modeláže gélových nechtov. Slúži na tvrdenie gélu, ktorý sa aplikuje na nechty. Po nanesení gélu vložíte do otvoru prsty, zapnete UV lampu a čakáte určitý čas dokiaľ gél nestvrdne (obvykle 1-3 min) - záleží na konkrétnej lampe ako dlho (Pozri postup ako robiť gélové nechty).

Ktorú UV lampu si vybrať?

 

Na trhu je viacero značiek UV lámp na gélové nechty. Líšia sa v počte žiariviek, alebo ich dostať s časovačom či bez časovača. Skúšala som si robiť nechty vo viacerých.

 Medzi značkami nie sú veľké rozdiely, môžete sa teda pri kúpe lampy rozhodovať aj podľa ceny. Ak si čas na tvrdnutie gélu viete ustriehnuť aj samé, kľudne si kúpte UV lampu bez časovača, len s vypínačom.

 Čo sa týka typu UV lámp, investujte radšej trochu viac peniazí a kúpte si UV lampu od 9W, lebo až pri tejto výkonnosti UV gél tvrdne (polymeruje), optimálna je teda štvoržiarivková lampa s výkonom 9W. Nezabúdajte na výmenu žiariviek (podľa návodu).


Ukážky UV lámp na gelové nechty

 

1-žiarivkové UV lampy s vypínačom:

 

 

 2-žiarivková lampa s ventilátorom, časovým spínačom, s odraznými plochami zo všetkých strán a s odnímateľným dnom - vhodná aj na nohy: